Drodzy Nauczyciele i Edukatorzy!
Przychodzi ten dzień, w którym warto podjąć – jak to się u nas ładnie nazywa – stanowcze kroki. Wyciągnąć zakurzoną zbroję z piwnicy, otworzyć zakonserwowaną puszkę z supermocami i ruszyć na pobój świata. I tym razem dla dobra ludzkości!
Zacznijmy od początku…
Namierzanie, lokalizacja, cel i buuum… ziemię odwiedzili obcy. Wyglądają znajomo, choć nieco dziwne się zachowują. Wychodzą z ociąganiem ze swojego masywnego statku, rozglądają się zaciekawieni i odmierzają spojrzeniem każdy centymetr betonu. Tak, nieopatrznie wylądowali na Śląsku. A działo się to końcówką stycznia.
Miejscowi nie byli na to przygotowani, toteż eskorta prezydencka przyjechała z niemałym opóźnieniem. Loty na czas obecności obcych zostały wstrzymane. Wszyscy czekali na rozwój wydarzeń. Tymczasem nieznajomi spacerowali wokół swojego spodka i ciągle coś badali. A to glebę, a to powietrze, czasem nawet samych siebie. Doprawdy, dziwny to był widok.
W czasie, gdy celebrycja i prezydencja zajęta była rozdawaniem autografów, niewielka grupa lokalnych naukowców wpadła na pewien szalony pomysł. A może urządzimy im prawdziwy pokaz nauki w jednym miejscu? Tak też się stało. Obcy na migi zostali zaproszeni na prawdziwą ucztę. Pobrali próbki i odlecieli mini-stateczkiem, zostawiając nam opustoszony wrak swojego podstawowego pojazdu i kilka wyżłobień po awaryjnym lądowaniu.

Do dziś obchodzimy rocznicę ich przybycia, organizując co roku Śląski Festiwal Nauki. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś do nas wrócą.
W tym roku przypada rocznica 4. Śląskiego Festiwalu Nauki.

Wydarzenie to jest ogromnym przedsięwzięciem. skategoryzowanym na podstawie głównych dziedzin wiedzy, takich jak nauki humanistyczne, przyrodnicze, medyczne czy artystyczne. W cudny sposób ilustrują to tematyczne obrazki. Zgadnij, drogi Czytelniku, jakie pokazane są kolejno obszary 🙂



Jak wykorzystać to wydarzenie w edukacji?
To jest właśnie ten moment, w którym możemy stać się dla swoich uczniów super bohaterami. Wystarczy zebrać gromadę, zarejestrować ją na Festiwalu, dopełnić formalności w szkole i 27 stycznia pojawić się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Chcąc zorientować się w harmonogramie, można pobrać aplikację w celu stworzenia osobistego rozkładu jazdy. 😉
Wszystkie inne informacje znajdują się na stronie Festiwalu: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/
Zechcesz w tym roku doświadczyć super mocy nauki? Pozwolisz swoim uczniom również tego doświadczyć?